Szkoła Branżowa I Sopnia - KIEROWCA - MECHANIK 3 - letnia

Szkoła Branżowa I Sopnia - KIEROWCA - MECHANIK  !!Nowy kierunek!!

(w przygotowaniu)

Szkoła Branżowa I Sopnia

Szkoła Branżowa I Stopnia MONTER SIECI, INSTALACJI I URZĄDZEŃ SANITARNYCH 3 - letnia

OTWIERAMY NOWY KIERUNEK ! ! !

Absolwent naszej szkoły kształcony w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1. wykonywania robót przygotowawczych związanych z budową sieci komunalnych oraz montażem instalacji sanitarnych;
  2. wykonywania robót związanych z budową sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych oraz sieci i węzłów ciepłowniczych;
  3. wykonywania montażu instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych;
  4. wykonywania robót związanych z konserwacją, naprawą i modernizacją sieci komunalnych oraz instalacji sanitarnych.

Nauczysz się:

wykonywać prace instalacyjne i montażowe;
układać, spawać i uszczelniać rury z uwzględnieniem ich przeznaczenia;
montować specjalistyczne urządzenia do pomiaru ciśnienia, przepływu wody, gazu itd.;
odczytywać rysunki techniczne;
przeprowadzać kontrolę szczelności i drożności instalacji;
montować przewody kanalizacyjne i urządzenia sanitarne;
przeprowadzać konserwację instalacji wodociągowych, montować i wymieniać uszkodzone urządzenia;
usuwać awarie wodociągowe, dobierać odpowiednie grzejniki i urządzenia grzewcze

Szkoła Branżowa I Sopnia - ELEKTRYK 3 - letnia

Młodzież kształcona w zawodzie elektryk zdobywa umiejętności praktyczne na warsztatach szkolnych i w pracowniach. Kształcenie w szkole zawodowej obejmuje przedmioty ogólne:

• humanistyczne i ponad dyscyplinarne takie jak:
  • podstawy przedsiębiorczości, praca w zespole, język obcy, technologia informacyjna oraz kształcenie ogólnozawodowe wynikające z programu nauczania.

Absolwenci tego zawodu mogą podjąć pracę na następujących stanowiskach:

• konserwatorów urządzeń i sprzętu elektrycznego;
  • elektryków dyżurnych;
  • specjalistów do spraw dystrybucji i serwisu urządzeń elektrycznych.

Szkoła Branżowa I Sopnia - ŚLUSARZ 3 - letnia

Młodzież kształcona w zawodzie ślusarz zdobywa umiejętności praktyczne na warsztatach szkolnych i w pracowniach. Kształcenie w szkole zawodowej obejmuje przedmioty ogólne:

• humanistyczne i ponad dyscyplinarne takie jak:

Absolwenci tego zawodu mogą podjąć pracę na następujących stanowiskach:

• ślusarz
  • ślusarz - mechanik.

Szkoła Branżowa I Sopnia - MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE 3-letnia

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1. montowania systemów suchej zabudowy;
  2. wykonywania robót malarskich;
  3. wykonywania robót tapeciarskich;
  4. wykonywania robót posadzkarskich;
  5. wykonywania robót okładzinowych.

Szkoła Branżowa I Sopnia - MURARZ 3 - letnia

Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształci na potrzeby budownictwa robotnika wykwalifikowanego w zawodzie murarz, który posiada nie tylko umiejętności murowania i tynkowania, ale również kierowania procesem technologicznym na powierzonym stanowisku pracy.

Absolwent może być zatrudniony jako murarz lub tynkarz w przedsiębiorstwach budowlanych.

Nauczysz się:,
• rozróżniać i dobierać materiałów budowlanych murarskich i tynkarskich (podstawowych i pomocniczych) oraz składowania i transportowania ich na stanowisko pracy;
• posługiwać się narzędziami, urządzeniami i sprzętem budowlanym nie wymagającym dodatkowych uprawnień;
• czytać budowlaną dokumentację techniczną i sporządzać szkice robocze;
• wykorzystywać normy i instrukcje;
• wykonywać roboty murarskie i tynkarskie zgodnie z wiedzą budowlaną, obowiązującymi normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót;
• wykonywać przedmiary, pomiary inwentaryzacyjne i obmiary robót murarskich i tynkarskich,

KLASA WIELOZAWODOWA

Jakie zawody?

W tej klasie możliwa jest nauka w zawodach, w których uczeń uzyska praktyki zawodowe na cały cykl kształcenia. np.:

1. ślusarz (3-letnia)
  2. cukiernik (3-letnia)
  3. piekarz (3-letnia)
  4. fryzjer (3-letnia)
  5. mechanik samochodowy (3-letnia)

itp.

PRAKTYKI WE WŁASNYM ZAKRESIE na cały cykl kształcenia!